„Smutek radości”

Smutek radości to powieść o ludzkich uczuciach i wpływie każdej decyzji na jego losy. Książka podzielona jest
na trzy części: „Ktoś z przeszłości”; „Pozytywka” oraz „W rytmie serc”,
w których na początku zasugerowana jest piosenka i słowa, z którymi czytelnik powinien zapoznać się przed lekturą. Muzyka jest nierozerwalną częścią powieści.

Smutek radości opowiada o miłości – tej młodzieńczej, pierwszej, ale również dojrzałej i dawnej na nowo sobie przypominanej. Pokazuje jak łatwo dorośli mogą skrzywdzić swoje dzieci – poprzez coraz bardziej „modny” w XXI wieku rozwód. Alkoholizm – to kolejny problem współczesnego świata, poruszany w książce.

Nic nie jest proste, nic nie jest jednokolorowe. Radość może kryć w sobie silny smutek straconych dni, niespełnionych marzeń, zapomnianych wspomnień. Radość może stracić kolor, zblaknąć, przybrać ciemniejszych barw, a nawet zamienić się w smutek. To, co istotne kryje się w nas. Czy radość będzie
w pełni szczęściem zależy jak spojrzymy na wydarzenia naszego życia, skąd będziemy czerpać siłę do realizacji swoich marzeń.
„Bo czasem wystarczy tylko uśmiech nieznanego człowieka, by zamienić nasze myśli w kryształowe śnieżynki odbijające tęczę w oczach zachwyconych dzieci…”

IMG_20160830_215942 IMG_20160830_220024